Pár tipů a rad zejména pro ženy a dívky, které ručně barvené příze teprve objevují...:

Pár tipů a rad zejména pro ženy a dívky, které ručně barvené příze teprve objevují...

Ručně barvené příze jsou úchvatné a neotřelé. Kdo si je jednou zamiluje, těžko si je odpírá. ;-)

Přinášíme vám pár tipů a rad, jak s přízemi pracovat, aby byl výsledek vaší práce co nejlepší a vy měla ze svého tvoření radost.
Silky Merino - Caribeno - ručně barvená přízeKaždé přadýnko je originálně zbarvené - abyste v pletenině docílila souměrného rozložení barev, doporučujeme vám plést ze dvou klubek najednou a ta mezi sebou pravidelně střídat (např. po dvou řadách).

Víme, že převíjení přadýnek do klubek je zdlouhavé a u několikasetmetrových návinů náročné... Přesto vám doporučujeme zakoupit nepřevinutá přadýnka - dobře tak uvidíte rozložení a sytost barev a můžete si pak lépe rozvrhnout a promyslet svoji práci. (Navíc budete mít také lepší možnost přadýnka v zákonné lhůtě vrátit či vyměnit.)

Ručně barvené a přírodní materiály vyžadují citlivou péči. Dbejte, prosím, na doporučení uvedená na etiketě - není-li uvedeno jinak, perte pleteninu ručně ve vlažné, případně chladnější vodě. Používejte pouze přípravky vhodné na vlnu (hedvábí), a to bez aviváže (většina pletenin - zejména přírodní vlákna - se mohou vytáhnout, nebo naopak srazit).

Další dobré rady zkušených pletařek rádi zveřejníme ;-)
vlneny-koutek@seznam.cz

Děkujeme!
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK